Ogłoszenia

3 sposoby na zwiększenie liczby aplikacji w Twojej rekrutacji

Wiadomo, że bardziej niż ilość liczy się jakość. Ale w przypadku rekrutacji i aplikacji statystyka robi swoje i im więcej zgłoszeń, tym większa szansa na znalezienie wśród nich przysłowiowej perełki. Oto 3 wskazówki na zwiększenie liczby wartościowych zgłoszeń w prowadzonej przez Ciebie rekrutacji.

 

1. Stosuj prosty formularz zgłoszeniowy zamiast podawać adres e-mail.

Oczywista oczywistość? Niekoniecznie. Poprzeglądaj strony i zakładki Kariera różnych firm i zobacz, jak często przy ogłoszeniach pojawia się sformułowanie „Aby zaaplikować, wyślij maila na adres rekrutacja@nazwafirmy.com”. Jeśli tak jest również u Ciebie, to czas najwyższy to zmienić! Wielu kandydatów rezygnuje lub odkłada proces aplikacji na później, kiedy widzi, że nie jest możliwa szybka aplikacja. Nie wynika to z lenistwa, po prostu bardziej skomplikowany proces sprawia, że odkładamy go na później, by lepiej się do niego przygotować. W końcu to kilka kroków więcej: zalogowanie się do poczty, stworzenie treści wiadomości itp. Formularz aplikacyjny to swoisty call to action, czyli zachęta i możliwość szybkiego zareagowania na daną treść i złożenia „spontanicznej” aplikacji.

formularz-traffitW Trafficie możesz utworzyć oddzielny formularz dla każdej rekrutacji, ograniczając zbierane w nim informacje tylko do tych niezbędnych w danym procesie rekrutacyjnym.

Dodatkowo kandydaci aplikujący za pomocą formularza trafiają od razu do Twojej bazy i są przypisani do rekrutacji, w ramach której aplikowali.

Koniec przekopywania się przez setki maili z aplikacjami 🙂

 

2. Informuj kandydatów z bazy o nowych rekrutacjach.

Kandydaci, którzy już kiedyś aplikowali do Twojej firmy, są doskonałym targetem dla nowych ogłoszeń. W końcu sami się zgłosili, żeby u Ciebie pracować 🙂  To, że nie dostali się do kolejnych etapów w wybranej rekrutacji nie oznacza wcale, że już nigdy nie zaaplikują do Twojej firmy. Ba! Mogą to nawet uznać za coś motywującego i dowartościowującego, jeśli inicjatywa ponownego kontaktu wyjdzie z drugiej strony. Pokaż więc, że kiedy mówiłeś o dodaniu CV do bazy i chęci pozostania w kontakcie, nie były to tylko puste obietnice.

O tym, jak wykorzystywać w tym celu Traffita pisaliśmy w tym wpisie. Wykorzystuj swoją bazę kandydatów i informuj tych, którzy kiedyś już zaaplikowali o rekrutacji na podobne stanowiska. Pamiętaj, żeby w takim mailu unikać ściany tekstu, tylko umieszczać najważniejsze informacje o rekrutacji wraz z formularzem, żeby kandydat mógł od razu zaaplikować. Każdy handlowiec dałby się pociąć za tak doskonale stargetowaną bazę klientów!

 

3. Stwórz i dobrze promuj zakładkę Kariera.

O tym, że zakładka Kariera na każdej stronie firmowej jest niezbedna pisaliśmy już wielokrotnie. Możesz ją stworzyć w prosty sposób i bez żadnych dodatkowych kosztów za pomocą naszego generatora:

Posiadać zakładkę Kariera to jedno, ale jej umiejętna promocja to osobna sprawa. Jak sprawić, żeby stała się najlepszym (i darmowym) źródłem wartościowych kandydatów?

  • Podlinkuj ją w widocznym miejscu na stronie głównej. Oprócz listy aktualnych rekrutacji, umieść na niej również przycisk typu „Zostaw swoje CV” – w ten sposób każdy użytkownik strony, który ją odwiedzi, będzie mógł łatwo i samodzielnie dodać swój profil do Twojej bazy.
  • Pochwal się nią na Twoim profilu na biznesowych portalach społecznościowych, takich jak LinkedIn czy GoldenLine.
  • Umieść link do zakładki Kariera w swojej stopce mailowej –  w ten sposób każdy kandydat, ale także partner biznesowy z którym korespondujesz, trafi na nią i łatwo dotrze do aktualnych ofert pracy.
  • Odrzucenie kandydata nie musi oznaczać, że całkowicie skreśla Twoją firmę – w mailu z podziękowaniem za udział w rekrutacji i informacją o odrzuceniu, dodaj link do zakładki Kariera. Zachęć do zapoznania się z innymi ofertami pracy i stałego obserwowania jej.

________________________________________________________________________________________

Masz jakieś pytania odnośnie Traffita? Zadaj je nam na czacie widocznym w prawym dolnym rogu ekranu – chętnie odpowiemy!

Chcesz przetestować Traffit? Zgłoś się do nas i otrzymaj dostęp do bezpłatnego 14-dniowego demo:

Komentarze

komentarzy

You Might Also Like