Nowości w TRAFFIT

Jak stworzyć „talent pool” i wyławiać najlepszych?

Talent pool to pojęcie używane przez HR-owców w odniesieniu do grupy ludzi o szczególnych, pożądanych przez nas umiejętnościach. Może dotyczyć zarówno grupy osób poza firmą, wśród której poszukujesz idealnego kandydata na wybrane stanowisko, lub też grupy osób wewnątrz firmy, z której możesz typować wyróżniające się jednostki w ramach rekrutacji wewnętrznych, np. na wyższe stanowiska. W dosłownym tłumaczeniu to „basen talentów”, my wolimy jednak używać określenia „pula talentów”.

 

Jak stworzyć swój „talent pool” i wyławiać z niego prawdziwe skarby?

Każdy rekruter, a szczególnie taki z wieloletnim doświadczeniem, ma swoją bazę potencjalnych kandydatów. Nawet najlepsza baza wymaga jednak stałego dopływu nowych rekordów, aby nie umrzeć śmiercią naturalną. Jak więc w prosty sposób możesz zadbać o to, by Twoja pula talentów stale się powiększała?

 

Formularze

Zamiast umieszczać na stronie z ogłoszeniami informację: „Jesteś zainteresowany tą ofertą? Prześlij nam maila na adres xyz@traffit.com”, dodaj przy każdym z nich odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Poza utrzymaniem porządku w bazie (każdy kandydat pojawi się w niej od razu przypisany do właściwej rekrutacji), unikniesz sytuacji, w której kandydat stwierdzi, że może to zrobić później i zapomni. Mając przed sobą gotowy, prosty formularz na pewno zrobi to od razu!

screen-ogloszenie

 

Zakładka Kariera

Nieważne, czy w danym momencie posiadasz aktywne oferty pracy, czy nie. Na swojej podstronie Kariera zawsze miej informację: „Chcesz dla nas pracować? Zostaw nam swoje CV”. W ten sposób budujesz bazę bardzo konkretnych kandydatów, bo tych aktywnie poszukujących pracy i zainteresowanych Twoja firmą.

 

E-maile

Siła poleceń sprawia, że otrzymujesz wiele e-maili z CV-kami? Kandydaci wolą przesyłać Ci dokumenty aplikacyjne bezpośrednio, zamiast korzystać z serwisów ogłoszeniowych z pracą? Świetnie! Jeśli e-mail zawiera CV, a w nim wymaganą zgodę na przetwarzanie danych osobowych, to Traffit sam utworzy nadawcy profil kandydata i załączy do niego przesłane dokumenty aplikacyjne.

Jak to się dzieje? Magia! 🙂

gbkh3cj

Jeśli nawet nadesłany e-mail nie spełnia tych wymogów, to możesz bardzo prosto dodać nadawcę do bazy kandydatów:

Mail od potencjalnego kandydata, którego możesz dodać do bazy korzystając z opcji "Utwórz" w prawym górnym rogu

Mail od potencjalnego kandydata, którego możesz dodać do bazy korzystając z opcji „Utwórz” w prawym górnym rogu

 

LinkedIn

Biznesowe portale społecznościowe, takie jak LinkedIn czy GoldenLine, to doskonałe źródło kandydatów i wiedzy o kandydatach – ich doświadczeniu, umiejętnościach, zainteresowaniach i referencjach. Nie prowadzisz akurat żadnej rekrutacji do działu handlowego, ale na portalu Linkedn trafiasz na profil wymarzonego przedstawiciela handlowego dla Twojej firmy lub Twojego klienta? Nic nie szkodzi – dodaj go do bazy, aby nie umknął Twojej pamięci. Kiedy handlowiec będzie potrzebny, bez problemu odnajdziesz profil owego kandydata. Informacje o wtyczce do LinkedIna znajdziesz tutaj.

 

linkedin

Wcześniejsze rekrutacje i polecenia

Nawet jeśli nie masz ich w swojej poczcie tylko np. w pliku .xls albo dostajesz polecenia lub dokumenty aplikacyjne innym kanałem niż wymienione, to pamiętaj by stale – nawet ręcznie – dodawać nowe rekordy i uzupełniać swoją bazę.

Traffit pozwala dodawać do bazy kandydatów ze wszystkich wymienionych źródeł! Jeśli więc jeszcze jej nie posiadasz, to pomyśl o ilu świetnych kandydatach mogłeś już zapomnieć? Jeśli zaś masz już swoją bazę kandydatów, to pamiętaj aby:

  1. stale dodawać do niej rekordy,
  2. aktualizować dane i statusy kandydatów,
  3. uzupełniać tagi, aby później móc łatwiej dotrzeć do wybranego kandydata.

Baza kandydatów, o którą dbasz, odwdzięczy Ci się z nawiązką w przyszłości!

Talent pool, chociaż już w nieco innym wydaniu, będzie tematem kolejnego wpisu na naszym blogu. Sygnały od zaprzyjaźnionych rekruterów zainspirowały nas do stworzenia nowej funkcji, do której to określenie doskonale pasuje. Więcej informacji wkrótce!

________________________________________________________________________________________

Masz jakieś pytania odnośnie Traffita? Zadaj je nam na czacie widocznym w prawym dolnym rogu ekranu – chętnie odpowiemy!

Chcesz przetestować Traffit? Zgłoś się do nas i otrzymaj dostęp do bezpłatnego 14-dniowego demo:

Komentarze

komentarzy

You Might Also Like